İncik Haşlama

Hafif ve aynı zamanda hem vitaminli hem de oldukça besleyici bir yemek.

5 üzeri 4 oy

İncik Haşlama

Zorluk: Kolay Hazırlama Süresi 75 dak Pişirme Süresi 75 dak Dinlenme Süresi 15 dak Toplam Süre 2 saat 45 dakika Porsiyon: 8 En İyi Mevsim: Kış

İncik Haşlama Malzemeleri

İncik Haşlama Yapılış Adımları

  1. Kuzu incikleri bir saat soğuk suda bekletelim, kanı çıksın. Sonra güzelce yıkayıp süzdürelim ve döküm tavada her tarafını çevire çevire mühürleyelim.

  2. Mühürlediğimiz etleri düdüklü tencereye koyalım. Defne yaprağı ve su ilave edip kapağını kapatalım. Kaynamasından itibaren 30 dakika pişirelim.

  3. Patatesleri büyüklüğüne göre iki veya dörde bölelim. Havuçları dilimleyelim. Arpacık soğanları soyalım. Hepsini pişen inciklerin olduğu tencereye ekleyelim.

  4. İrice doğradığımız maydanozu ve tuzu da ilave edip kapağı açık bir şekilde 15-20 dakika etlerle beraber pişirelim. Afiyet olsun.

    Havucun tadına bakalım, pişmişse ocağın altını kapatabiliriz.
Anahtar Sözcükler: incik haşlama tarifi,Lokanta Usulü kuzu incik Haşlama,Sade kuzu incik haşlama,düdüklüde incik haşlama,kuzu incik haşlama tarifi,

Bu tarifi yaptınız mı?

Instagram'da @yemeklerlecom'u takip edin, yaptığınız tarifin bir fotoğrafını çekin ve #yemeklerlecom olarak etiketleyin. Yaptıklarınızı görmeyi seviyoruz!

Takip et

Bu tarifi pinleyin ve takipçilerinizle paylaşın.

pinit

Kullanıcı İncelemeleri

5 üzerinden 5
4 Müşteri Puanları
5 yıldız
4
4 Yıldız
0
3 Yıldız
0
2 Yıldız
0
1 Yıldız
0
Yorumunu yap
Soru ekle