Ayva (Ezmesi) Jölesi Nasıl Yapılır – Membrillo Tarifi

İspanyolların “Membrillo” olarak adlandırdığı ve koyun sütüyle yapılan manchego peyniriyle birlikte tükettikleri enfes bir lezzet. Dilerseniz peynir tabağınızda yer verebilir, kahvaltıda veya tatlıların üzerine koyarak tüketebilirsiniz. Şekilli kalıplarla kesilerek çocuklara jelibon yerine de verilebilir.

Zorluk: Kolay Hazırlama Süresi 20 dak Pişirme Süresi 80 dak Dinlenme Süresi 8 saat Toplam Süre 9 saat 40 dakika Porsiyon: 10 En İyi Mevsim: Sonbahar

Ayva Ezmesi Malzemeleri

Ayva Ezmesi Nasıl Yapılır

  1. Malzemelerin hepsini birden bir tencereye alıp orta ateşte kaynayıncaya kadar pişirelim. (Eğer çubuk tarçın ve karanfil ekleyecekseniz küçük bez bir torbaya koymanızı öneririm çünkü özellikle karanfilleri pişme aşamasından sonra toplamak zor oluyor. )

  2. Kaynayınca altını kısalım ve fotoğrafta görünen rengi alıncaya kadar, yaklaşık 60-80 dakika, ara ara karıştırarak, kapağı açık bir şekilde pişirmeye devam edelim.

  3. Pişen ayvalarımızı kalan suyuyla birlikte blendera alıp çekelim.

  4. Yağlı kağıt serdiğimiz bir kaba dökelim. Benim kalıbım 20x30 santimdi.

  5. Üzerini spatula veya kaşığın tersiyle düzleştirip oda sıcaklığına gelene kadar üstü kapalı bir şekilde bekletelim. Ve ardından streçle kapatarak buzdolabına kaldıralım.

  6. Bir gece veya en az 7-8 saat beklettikten sonra istediğiniz şekilde keserek servis edebilirsiniz.

    Membrillo, hava almayan cam bir kapta ve buzdolabında olmak şartıyla 3-4 ay dayanabilir.
Anahtar Sözcükler: membrillo tarifi,Ayva Ezmesi Membrillo,Ayva Ezmesi Nasıl Yapılır,

Bu tarifi yaptınız mı?

Instagram'da @yemeklerlecom'u takip edin, yaptığınız tarifin bir fotoğrafını çekin ve #yemeklerlecom olarak etiketleyin. Yaptıklarınızı görmeyi seviyoruz!

Takip et

Bu tarifi pinleyin ve takipçilerinizle paylaşın.

pinit
Yorumunu yap
Soru ekle