Çilek Dolgulu Çikolata – Chia Tohumlu, Rafine Şekersiz, Çilekli Çikolata Tarifi

Yiyeceğin çikolatayı kendin yapmak, içine ne istiyorsan onu koymak çok güzel bir duygu. Daha önce kakao ve kakao yağı ile de denemeler yaptım, elbette daha güzel oluyor ama kuvertür çikolatayı eriterek yapmak da bana çok zevk veriyor. Evde kahvenin yanında mutlaka bir çikolatam oluyor. Bu sefer de çilek+chia tohumu+bal dolgulu denedim ve çok da güzel oldu. Ben bitter çikolata sevdiğim için onu kullandım ama sütlü veya beyaz çikolata kullanarak da yapılabilir.

5 üzeri 88 oy

Çilek Dolgulu Çikolata – Chia Tohumlu, Rafine Şekersiz, Çilekli Çikolata Tarifi

Zorluk: Orta Hazırlama Süresi 25 dakika Pişirme Süresi 5 dakika Dinlenme Süresi 2 saat Toplam Süre 2 saat 30 dakika
Porsiyon: 25
En İyi Mevsim: Yıl boyunca uygun

Çilek Dolgulu Çikolata Malzemeleri

Pişirme Modu Kapalı

Çilek Dolgulu Çikolata Nasıl Yapılır

  1. Çilekleri yıkayıp kurulayıp rondoda çekelim.

  2. Bunu bir kaseye alıp içine chia tohumlarıyla balı ekleyelim ve iyice karıştıralım.

  3. Karışımı çikolata kalıplarına dökelim. Buzluğa kaldırıp en az 1-2 saat donuncaya kadar bekletelim.

  4. Çilek dolgularımız donunca bitter çikolatayı bir kasede benmari usulü veya mikrodalgada eritelim. Kalıptan çıkardığımız çilek dolgularını tek tek kaseye atıp her tarafının çikolataya bulanmasını sağladıktan sonra bir çatal yardımıyla alıp biraz süzdürelim ve yağlı kağıt serdiğimiz bir tabağa alalım.

    Ben 3 kalıp kullandım. Siz de benim gibi birden fazla kalıp kullanırsanız kalıpları buzluktan tek tek, bittikçe çıkarmanızı öneririm ki yapana kadar çözülmesin.
  5. Pasta süsleriyle, fındık fıstık kırıklarıyla veya başka bir kasede eriteceğiniz beyaz çikolatayla dilediğiniz gibi süsleyip buzdolabına kaldırın. Çikolataları sertleşince yemeğe hazır olacaklardır. Afiyet olsun.

Anahtar Sözcükler: çilek dolgulu çikolata yapımı,Dolgulu Çikolata yapımı,Icı Dolgulu Çikolata,Profesyonel çikolata yapımı,Butik çikolata üretimi,Çikolata dolgusu,
0 Favorilere ekle
Dk.
0 Favorilere ekle
Tarifini Yayınla Kredi Kazan Hediyeleri Topla
Instagram'da