Muzlu Çubuk Tarifi | Çocukların En Sevdiği Tarif | Şekersiz Meyveli Tatlı

Bizim evde çocukların yapsam her gün ayıla bayıla yiyeceği, en kolay, en lezzetli, en sevimli ve tabii ev yapımı olduğu için en güvenilir meyveli tarife geldi bugün de sıra… Fazladan yapmayı unutmayın çünkü siz de bayılacaksınız. 🙂

Zorluk: Kolay Hazırlama Süresi 10 dak Pişirme Süresi 2 dak Dinlenme Süresi 40 dak Toplam Süre 52 dakika Porsiyon: 4 En İyi Mevsim: Yıl boyunca uygun

Muzlu Çubuk Tarifi Malzemeleri

Muzlu Çubuk Tarifi Yapılış Adımları

  1. Muzları ikiye bölelim. Dondurma çubuklarını muzların içine yarıya kadar geçirelim ve yağlı kağıt koyduğumuz bir tabağa dizip dondurucuda yarım saat bekletelim.

  2. Süre dolduğunda muzları dondurucudan çıkarmadan, geri kalan tüm malzemeleri küçük bir cezvede eritelim. (İsterseniz hazır çikolatayı da eritebilirsiniz.)

  3. Karışımı uzun ince bir bardağa alalım, muzları bu karışımın içine batıralım ve çikolatası donmadan üzerini istediğimiz gibi süsleyip tekrar yağlı kağıdın üzerine alalım. (Kuruyemiş kırıkları, çikolata parçacıkları, hindistan cevizi rendesi vb hepsi olur.)

  4. Tekrar dondurucuya alıp 10 dakika bekletelim ki çikolata kısmı da soğuyup donsun. Artık yemeye hazırlar, afiyet olsun.

    Muzlu çubukları dondurucuda da saklayabiliriz. Tüketmeden 10 dakika önce çıkarmamız yeterli olacaktır.
Anahtar Sözcükler: Muzlu Çubuk,çikolatalı muz tarifi,çikolata soslu muz,çikolatalı muz

Bu tarifi yaptınız mı?

Instagram'da @yemeklerlecom'u takip edin, yaptığınız tarifin bir fotoğrafını çekin ve #yemeklerlecom olarak etiketleyin. Yaptıklarınızı görmeyi seviyoruz!

Takip et

Bu tarifi pinleyin ve takipçilerinizle paylaşın.

pinit
Yorumunu yap
Soru ekle